Logo ×

Ankara Çift Açılım - Conta Fitil

PVC Kapı ve Pencere Sistem Contaları

Nedir ?
Bakımı kolay, dayanıklı, uzun ömürlü, kolay temizlenme ve ekonomik olmasından dolayı binalarda en çok tercih edilen sistemlerdir. Kapı ve pencere sistemlerinde en önemli nolta sızdırmazlıktır. Ses, toz ve su sızdırmazlığı tam yapılmamış sistemler hem müşteri memnuniyetsizliğine neden olmakta hemde markaya zarar vermektedir. PVC kapı ve pencere sistemlerinde en çok kullanılan sızdırmazlık çözümleri TPE (Termoplastik Elastomer) bazlı contalardır.
Üretimini yapmakata olduğumuz TPE contalarımı 3 ana kısımdan oluşmkatadır:
1)Sistemin sızdırmazlığını sağlayan yumuşak kısım:
Bu kısım dinamik hareketlere maruz kaldığından dolayı kalıcı deformasyonun iyi olması zorunludur. Ayrıca malzeme seçimi sırasında yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanıklı, UV & Ozon direnci yüksek olmasına dikkat eilmelidir.
2)Sistemin iskeletini oluşturan ve kanala giren kısım:
Sert bir TPE kullanılır.Seçilecek olan malzemenin seçiminde contanın kanala girişini kolaylaştıracak, takıldıktan sonra kanaldan çıkmayacak şekilde ve sertlikte olmasına dikkat edilmelidir.
3)Tasarım sırasında ihtiyaca göre tercih edilen kısım:
Kullanılacak PVC profilden kaynaklanan ihtiyaçlara göre 2. kısımdan daha sert bir TPE kullanılır. Bu sayede kanaldan çıkma riskleri ortadan kaldırılır. Eğer tasarım sırasında böyle risk görülmüyorsa bu kısımada 2. kısımdaki hammadde verilebilir.
Avantajları:

1)PVC Profil üretimi sırasında operatör gerektirmeden otomatik olarak takılabilir.

2)Köşe kaynağı yapılabilir.

3)Kısalma problemlerini engeller.

4)Kanaldan çıkmayı engeller.

5)Geri dönüşümlüdür, doğayı kirletmez.

6)Farklı renkeri mevcuttur.

Toplam Ziyaret Sayısı: 228000 - Aktif Ziyaretçi : 1